Krem hidratues për fytyrën

L1800,00

Ka gjendje

Ka gjendje

Shto ne Wishlist
Shto ne Wishlist

75 ml

Kategori:

Përshkrim

Krem hidratues i thellë që ushqen dhe mbron fytyrën. I përshtatshëm për cdo lloj lëkure. Gjithashtu 2×1. Kremi mund të përdoret në mëngjes dhe në mbrëmje.

“Cfarë ka brenda?”

Të gjitha të mirat. Ky krem përmban:

Vitaminë B3

Acid hialuronik

Ceramide

Seti i plote beu

Seti i plote beu

Përfitimet

Vitamina B3 (njihet ndryshe dhe si Niacinamid) punon për të parandaluar humbjen e lageshtirës së fytyrës. Po ashtu, përmirëson dukjen e siperfaqës duke zbutur teksturën dhe dukjen e vijave të holla.

Acidi hialuronik është një përbërës veçanërisht i rëndësishëm për meshkujt që kanë lëkurë të thatë. Përdorimi i produkteve që përmbajnë acid hialuronik ndihmon në hidratimin e lëkurës, duke shkaktuar në kohë një pamje më rinore dhe të shëndetshme.

Ceramidet janë  brenda që të mbrojnë barrierën e lëkurës. Shtimi i ceramideve në kujdesin e lëkurës parandalon acarimin e lëkurës dhe mund të ndihmojë në trajtimin e akneve.

Perdorimi

Pasi ke përdorur larësin ose shkumën larëse, hidh një sasi të përshtatshme në duar.

Më pas përhape në fytyrë dhe masazhoje lehtë për disa sekonda.

Kaq. Punë sekondash ky muhabet.